Peugeot

Zpět na novinky

MEZINÁRODNÍ DODÁVKA ROKU 2021

Datum publikace: 17.12.2020

NOVÝ PEUGEOT E-EXPERT

Nový Peugeot e-Expert byl ve čtvrtek 17. prosince 2020 zvolen Mezinárodní dodávkou roku 2021. Jde o ocenění úsilí týmů Peugeot, které se na projektu jakožto důležité součásti strategie značky, podílely.

Nový e-Expert je šestým vozem Peugeot korunovaným prestižní trofejí International Van of the Year od jejího vzniku v roce 1992.

Nový Peugeot e-Expert přináší řešení v mnoha různých situacícha dokáže se přizpůsobit jakékoli profesi zákazníka. Svým uživatelům poskytuje praktický pracovní prostor, nejmodernější palubní technologie a výrazný design.Se svým 100% elektrickým motorem umožňuje vjezd do městských center, kde platí ekologická omezení a představuje tak novou nabídku v segmentu kompaktních furgonů.

Nový Peugeot e-Expert, který je dokonalým příkladem „power of choice“, nabízí:

    • 2 úrovně dojezdu, dle podle protokolu WLTP až 330 km;
    • 3 délky (L1, L2 a L3);
    • hmotnost přívěsu až 1000 kg a užitečné zatížení až1275 kg;
    • objem nákladového prostoru shodný s verzí se spalovacím motorem, až 6,6 m³.

Má všechny vlastnosti vozu Peugeot Expert bez jakýchkoliv kompromisů, a navíc vykazuje nulové emise.

IVOTY

Tato zkratka označuje „International Van of the Year“ (Mezinárodní dodávka roku), tedy nejprestižnější ocenění, jaké může užitkový vůz získat. Vítěz je vyhlášen na základě hlasování poroty složené z 25 novinářů z různých zemí (Evropa, Rusko a Turecko), kteří zastupují časopisy specializované na užitkové vozy.

Vítězný model může používat titul po dobu jednoho roku, například zobrazením loga a nápisu „International Van of the Year“ na karoserii vozů. Tato cena odráží úsilí všech týmů projektu Peugeot e-Expert.