Peugeot

Zpět na novinky

Nový Peugeot e-Partner

Datum publikace: 04.02.2021

Značka Peugeot se stává jedním z prvních výrobců, kteří v Evropě nabízejí kompletní řadu elektrických užitkových vozidel, a potvrzuje tak svou ofenzívu v této oblasti.

Značka Peugeot s hrdostí představuje nový Peugeot e-Partner, který doplňuje vozy Peugeot e-Expert (International Van of The Year 2021) a Peugeot e-Boxer.

Peugeot Partner, jehož jednotlivé generace se setkaly s obchodnímúspěchem a získaly řadu ocenění včetně titulu International Van of the Year 2019, byl od svého uvedení na trh v roce 1996 vyroben ve 2 000 000 kusech a prodává se ve více než 100 zemích.

Nová generace modelu Peugeot Partner přišla na trh v roce 2018 a okamžitě zaujala místo v čele svého segmentu na evropském trhu. Nyní je k dispozici se 100% elektrickým pohonem.

Nový Peugeot e-Partner je dokonalým příkladem strategie „Power of choice“. Nabízí:

 • dojezd až 275 km v cyklu WLTP
 • 2 délky (standardní L1 a prodloužená L2),
 • 2 verze karoserie: furgon (až 3 místa) a polocombi (až 5 míst),
 • tažná kapacita až 750 kg,
 • užitečné zatížení až 800 kg,
 • objem nákladového prostoru až 4,4 m³, identický s verzí se spalovacím motorem.

Nový Peugeot e-Partner si poradí s každou situací. Přizpůsobí se jakékoliv profesi díky pracovnímu prostoru usnadňujícímu každodenní život, palubním technologiím, jako je digitální Peugeot i-Cockpit®, a výraznému stylu. Nový Peugeot e-Partner také umožňuje přístup do center měst s omezeným vjezdem.

Zákazníci tak mají k dispozici všechny vlastnosti klasické verze Peugeot Partner, bez jakýchkoliv kompromisů a nyní s nulovými emisemi.

Trh procházející evolucí

Trh segmentu malých dodávek (F1) představoval v Evropě v roce 2019 více než 613 000 vozidel. Peugeot Partner je v tomto segmentu lídrem, přičemž jeho tržní podíl od jeho uvedení na trh v roce 2018 stabilně roste.

Vzhledem k tomu, že téměř 80 % řidičů užitkových vozidel najede v průměru méně než 200 km denně, je elektrická verze Peugeot Partner jasnou volbou. Dalším faktorem je i stále omezenější přístup do center měst, z nichž některá umožňují vjezd pouze 100% elektrickým vozům. Všechny přednosti vozu Peugeot Partner byly u elektrické verze zachovány, bez jakýchkoliv kompromisů.

Peugeot e-Partner je schopen uspokojit potřeby všech uživatelů a všech typů zákazníků:

  • řemeslníci a obchodníci, pro které je skutečným partnerem pro každodenní život;
  • společnosti, které dbají na svou ekologicky odpovědnou image (např. kurýrní a doručovací služby…);
  • subjekty státní správy (nemocnice, obce a města atd.), které požadují vozy s nulovými emisemi.

V případě ještě specifičtějších potřeb mohou karosářské firmy provést přestavby vozů pro různé účely (sanitky, hasičské či policejní vozy, chladicí nástavby aj.)

100% elektrická technologie

Peugeot e-Partner je postaven na modulární platformě EMP2 (Efficient Modular Platform), která je schopná pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie. Peugeot e-Partner nabízí 100% elektrický motor s výkonem 100 kW. Maximální točivý moment dosahuje 260 Nm a je k dispozici ihned po nastartování pro okamžitou reaktivitu. Motor má nulové vibrace, je tichý, odpadá řazení rychlostí, nevydává žádný zápach a samozřejmě neprodukuje žádné emise CO2.

Elektrické hnací ústrojí je podobné jako u nového Peugeotu e-Expert (elektrický motor, invertor, proudový měnič stejnosměrného a střídavého proudu). Stejně jako u vozu Peugeot e-Expert došlo k úpravě reduktoru, aby lépe vyhovoval potřebám zátěže užitkových vozů.

Interiér vozu:

 nový digitální Peugeot i-Cockpit® s 10" digitálním displejem nebo analogovým přístrojovým panelem s barevnou matricí;

§ specifická grafika centrálního dotykového displeje s on-line navigací TomTom Traffic s hlasovým ovládáním, která zahrnuje informace o provozu v reálném čase a upozornění na nebezpečné úseky díky službě TomTom Services a dále informace o umístění a dostupnosti veřejných nabíjecích stanic;

nový ovladač automatické převodovky „e-Toggle“;

ovladač režimů jízdy pro přepínání mezi režimy Eco, Normal nebo Power;

elektrická parkovací brzda.

Nový e-Partner je dalším krokem značky Peugeot k elektrifikaci modelových řad a zajištění mobility v centrech měst s omezeným vjezdem.

Peugeot e-Partner se opírá o 3 pilíře:

Serenity: nabídka 100% elektrifikované řady užitkových vozů Peugeot v roce 2021,

 Pleasure: nekompromisní výkon spojený s potěšením z jízdy vozy Peugeot jako součást DNA značky,

 Simplicity: podpora zákazníků během nákupu a údržby vozu.

Nový Peugeot e-Partner bude uveden na evropský trh v druhé polovině roku 2021, jeho výroba bude probíhat ve Španělsku, ve městě Vigo.