Peugeot

Zpět na modelové řady

Nová 308

  • Varianty:
  • Hatchback/Kombi

Pro co nejintenzivnější zážitky z jízdy přináší Peugeot i-Cockpit® inovativní technologie nejnovější generace, které zajistí ještě větší radost z řízení. A pro nesrovnatelný komfort cestování kombinující maximální efektivitu s co nejlepším výkonem je možné volit z nabídky plug-in hybridních, benzinových či dieselových motorů.


Představujeme nový Peugeot 308

Značka Peugeot se rozhodla navázat na úspěch vozu Peugeot 308 v segmentu kompaktních hatchbacků. Model, jehož všech generací se prodalo více než 7 milionů kusů, a který získal 42 mezinárodních ocenění, včetně titulu Car Of The Year v roce 2014, nyní přichází ve zcela nové podobě.

Nový Peugeot 308 přináší intenzivně svůdný design a na první pohled potvrzuje posun k vyšším kategoriím produktů. Z vozu vyzařuje dynamika a výrazná osobnost, díky celkové optimalizaci architektury se navíc zvětšila prostornost. Peugeot 308 je hrdým nositelem nového loga značky a prvním vozem modelové řady, který tento znak nese. Nadčasová značka ztělesňující francouzské know-how a „umění žít“ otevírá novou stránku své historie, prostřednictvím níž nabízí zkušenosti a globální zážitek z kvality. Cílem je být pro současné i budoucí zákazníky značkou, která umí reagovat na jejich požadavky.


Intenzivní svůdnost

Nový Peugeot 308 mění morfologii a posiluje tak svou příslušnost k segmentu. Díky prodloužení rozvoru o 55 mm došlo k protažení siluety ve prospěch prostoru na zadních sedadlech, zatímco díky snížení výšky o 20 mm došlo k optickému prodlužení kapoty. Pro splnění cíle zlepšení aerodynamické účinnosti byla věnována velká pozornost optimalizaci architektury a lisování karoserie.

Karoserie nového Peugeotu 308 velmi zblízka kopíruje jeho strukturu. Patrné je to zejména na úrovni velmi výrazných blatníků, aniž by přitom došlo ke zvětšení rozchodu. Z jednoduchých hladkých boků vystupují ostré hrany nad předním a zadním kolem. Design bočních částí čerpá inspiraci v historii značky (Peugeot 205, 208, 308…), dynamiku jim dodávají změny tvaru vozu.


Nový znak značky Peugeot je umístěn na masce chladiče a zcela jí dominuje. Zvýrazňuje ho i mřížka, která se k němu postupně sbíhá. Radar sloužící asistenčním systémům řízení se dočkal vylepšení z hlediska vzhledu i technologií. Je ukrytý za znakem značky (technologie krytu

radarové antény využívající indium, kompatibilní s radarovými vlnami), a ten je tak na masce chladiče zcela dominantní. Registrační značka se přesunula do spodní části.


Technologie

Nový Peugeot 308 je průkopníkem nových technologií. Je vybaven asistenčními systémy řízení poslední generace, novou verzí kabiny Peugeot i-Cockpit® a systémem i-Connect® Advanced, intuitivním, nejmodernějším online systémem infotainmentu. Peugeot i-Cockpit® se již stal součástí DNA značky. Byla vylepšena jeho ergonomie, kvalita, design i technologie a nabízí zcela nový systém infotainmentu Peugeot i-Connect®. Zachovává si princip středového displeje orientovaného na řidiče. Toto umístění optimalizuje ergonomii řízení, přitom neopomíjí spolujezdce. Kompletní technologický zážitek dovršuje Peugeot i-Connect Advanced s vysoce výkonnou a efektivní on-line navigací TomTom. Pro optimální čitelnost se mapa zobrazuje na celé 10palcové obrazovce a aktualizuje se „over the air“. Jako každodenní spojenec pro větší bezpečnost a jednoduchost slouží povel „OK Peugeot“ s funkcí pro rozpoznávání hlasu, který zajišťuje přístup ve ke všem funkcím infotainmentu.


Asistenční sytémy

Nabídku palubních technologií doplňují ve voze nový Peugeot 308 asistenční systémy řízení poslední generace na nejvyšší úrovni know-how značky. Další krok směrem k poloautonomnímu řízení představuje balíček Drive Assist 2.0 . Tvoří jej adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go a systém udržování vozu v jízdním pruhu, k nimž přidává tři nové funkce dostupné na komunikacích se středním dělicím pásem:


- Poloautomatická změna jízdního pruhu: vůz řidiči nabídne předjetí vozu vepředu a poté možnost opětovného zařazení do původního jízdního pruhu, to vše při rychlosti od rychlosti 70 do 180 km/hod;

- Včasné doporučení rychlosti: systém nabídne řidiči, aby přizpůsobil rychlost vozu (zrychlení nebo zpomalení) podle značek omezujících rychlost;Přizpůsobení rychlosti v zatáčkách: optimalizuje rychlost vozu podle sklonu zatáčky, až do rychlosti 180 km/hod.


Nový Peugeot 308 je sériově nebo za příplatek dodáván s novou výbavou na úrovni vyšších segmentů, například systémem sledování mrtvého úhlu s dosahem 75m, výstrahou na provoz za vozidlem, novou zadní kamerou s vysokým rozlišením, vyhřívaným čelním sklem a volantem a další.


Motory

    Benzínové tříválcové motory 1,2 l:

    PureTech 110 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6,

    PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6,

    PureTech 130 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8.


    Dieselové čtyřválcové motory 1,5 l:


    BlueHDI 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6,

    BlueHDI 130 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8.


    Plug-in hybridní motory:


    HYBRID 225 e-EAT8 / pohon 2 kol / spojení motoru PureTech 180 k (132 kW) a elektromotoru 81 kW s automatickou osmistupňovou převodovkou e-EAT8

    HYBRID 180 e-EAT8 / pohon 2 kol / spojení motoru PureTech 150 k (110 kW) a elektromotoru 81 kW s automatickou osmistupňovou převodovkou e-EAT8

Objednávka testovací jízdy

Poptávka vozu

Objednávka servisu