Peugeot

Zpět na novinky

Peugeot 308 získal ocenění v ČR, v evropské anketě Autobest je ve finále

Datum publikace: 25.11.2022

Peugeot 308 získal ocenění v ČR, v evropské anketě Autobest je ve finále


Nový Peugeot 308 získal již několik významných ocenění. Jedno přibylo před několika dny, a to v české anketě Flotila roku 2022, o další, a to v mezinárodní soutěži Autobest, bojuje jakožto finalista.

Nejnovější úspěch si Peugeot 308 ve verzi SW připsal v české anketě Flotila roku 2022. Na slavnostním vyhlášení výsledků, které proběhlo 21. listopadu 2022 v Praze, přebral nový ředitel B2B prodejůLukáš Hošek pro model 308 SW trofej za vítězství v kategorii Referentské auto. V této soutěži uspěl také Peugeot e-Partner, který získal druhé místo v kategorii Užitkové auto. O obou oceněních rozhodla odborná veřejnost, která měla možnost hlasovat na webových stránkáchwww.e-flotila.cz. V anketě Flotila roku značka Peugeot boduje každoročně. V loňském roce například získala prvenství v kategorii Ekologické vozy s modelem Peugeot e-208, v roce 2020 zvítězila v kategorii Užitkové vozy s modelem Peugeot Partner.

O další ocenění Peugeot 308 v současné době ještě bojuje. Kvalifikoval se totiž spolu s dalšími pěti konkurenty do finále prestižní mezinárodní soutěže Autobest 2023. Tato trofej, kterou uděluje 31 nezávislých evropských odborných novinářů, oceňuje nejlepší nákup automobilu – „Best Buy Car of Europe“ - pro rok 2023.

Nový Peugeot 308 byl uveden na první evropské trhy koncem roku 2021, v Česku byl zahájen prodej v lednu 2022. Během svého prvního prodejního roku se model 308 pevně usadil v první trojici prodejů evropských kompaktních vozů (segment C). Získal již řadu ocenění, mimo jiné German Car of The Year 2022[1], Women's World Car of The Year 2022, Red Dot Award 2022 a Argus Trophy 20221.

Nový Peugeot 308, který nabízí zřetelný posun k vyšším kategoriím produktů, vyniká na velmi konkurenčním trhu především svým atraktivním vzhledem a nezaměnitelným stylem, a to jak ve verzi hatchback, tak ve verzi kombi. Svým smyslným výrazným designem je nový Peugeot 308 pevně zakořeněn v DNA značky Peugeot. Řadí se mezi nejkrásnější vozy v segmentu. Vzhled vozu umocňuje prodloužená přední kapota, která vyvažuje a zjemňuje jeho proporce.

Pro splnění velmi vysokých nároků zákazníků segmentu C má nový Peugeot 308 pádné argumenty. Jeho technologický vývoj zaměřený na efektivitu umožnil snížit spotřebu a emise CO2. Nabídka motorů je mimořádně široká a pokrývá celé spektrum technologií. Benzinové, dieselové a plug-in hybridní pohony byly k dispozici již při uvedení na trh, v roce 2023 je doplní i 100% elektrická verze.

Díky těmto úsporným a výkonným motorům nabízí nový Peugeot 308 skutečný požitek z jízdy, který je navíc umocněn bohatou nabídkou asistenčních systémů řízení a zcela novou technologickou a estetickou interpretací místa řidiče Peugeot i-Cockpit, zasazeného do příjemného a pohodlného prostředí.

Peugeot: Peugeot je globální kreativní špičková nespecializovaná značka. Mezi její hlavní hodnoty patří dokonalost, perfektní vzhled a emoce. Značka Peugeot je zastoupená ve více než 130 zemích světa, v roce 2021 prodala více než 1 200 000 vozů. Při příležitosti 211. výročí představila novou identitu s logem, který podtrhuje její osobitost a nadčasovost. Značka Peugeot pokračuje v energetické transformaci, 80 % osobních vozů a 100 % užitkových vozů je k dispozici v elektroverzi. Od roku 2022 se bude značka účastnit mistrovství světa ve vytrvalostních závodech (WEC) se svým hybridním vozem Peugeot 9X8 Hypercar.[1]V kategorii kompaktních vozů.